23 Kasım 2010

ay ne garip demeyin tamammı :))


Sevgili hobi vakti beni mimlemiş :))
Yoktur benim garip alışkanlıklarım desemde bir sürü garip alışkanlığım olduğunu fark etmeme sebep oldu kendileri sağolsun :))

Bakın bakalım garip bir ruh hali barındırıyormuymuşum bünyemde hahaaaa :)))

Uzun yolda araba kullanırken tünele girdiğimde mutlaka araba camlarını sonuna kadar açarım :)) Sebep araba serinlesin hahaaaa :)) Hatta son yolculuğumuzda doca sağolsun bayağı eleştirdi bu konuda beni. Neymiş efendim egzos kokusu solumaktan ne zevk alıyormuşum. Zevk benim değil mi canım hahaaa :)))

Örgü, dantel vs gibi bir el işine başlayacaksam şayet mutlaka tüm malzemelerim elimin altında hazır bulunması gerekli. En son aşamada günler/aylar sonrasında lazım olsa bile gözümün önünde olacak o malzeme. Yoksa başlayamam o işe :))

Hani şu eskiden burnunu oynatıp her işi halleden tatlı cadı vardır ya öyle bir özelliğim olduğunu zannediyorum galiba ben :) Özellikle temizlikle ilgili bir işe başlayacaksam burnumu oynatırım istemsizce :)) Sonrada kimse gördümü  diye ortalığı kolaçan ederim hahaaaa :)))

Korku/gerilim tarzı filmleri izlemem ama şaşıp yanılıp ucundan bucağından izlemek zorunda kalırsam şayet hemen kucağıma yastık, çanta vs gibi birşey alırım ki hemen yüzümü onunla saklayabileyim :)) Sadece gözlerimi, kulaklarımı kapatmam yetmez yani... İllaki ekranla arama bir nesne girmesi lazım hahaha :))

Eğer başıma gelmesini istemediğim birşeyle ilgili konuşuyorsam mutlaka dilimi ısırırım :)) Şeytan kulağına kurşun hiç batıl inancım yoktur hahaaa :))

Yeni aldığım birşeyi çok sevdiysem şayet tüm renkleri benim olsun gibi bir takıntı yaparım. Cebimi zorlayanlara da deli gibi hayıflanırım tabiki :)

İzlediğim her filmde mutlaka ve mutlaka kendimi bir karakterin yerine koyarım ve mutlaka ağlayacak birşey bulurum filmin sonunda :)) Kardişim seneler önce benimle sinemaya gitmekten vazgeçti mesela bundan dolayı. Öyle böyle ağlamam çünkü hönkürürüm resmen hahaaaa :)) Hatta abartıp acitasyon bile yaparım günlerce filmin etkisinde kalıp.

Leke takıntım vardır :)) Leke çıkıncaya kadar defalarca yıkayabilirim kıyafetleri. Hatta parçalansa bile :)) Bizim ailenin leke çıkartıcısıyımdır hahaaaa :))

Yeni seneye başladığımda işyerimde tüm kullandığım bloknotları, ajandaları, kalemleri bitmesede mutlaka yenilerim :)) Masamın düzenini değiştirim. Yeni bir işe başlamış gibi hissederim :))

Gerçekten garip takıntıları olan bir kadınmışım ben :)) Say say bitmiyor hahaaa :))
Bu kadar yetsin ama dimiiiiii :))

Şimdi sıra sizde :))

Deli AnneSerrose mimledim sizi. Bakalım sizlerde ne var merakla bekliyorum :)))

Dökün bakalım garip alışkanlıklarınızı...

11 yorum:

 1. şu tünel takıntısı bende de var ama dediğiniz gibi tamamen arabada bir hava değişimi olsun :))

  YanıtlaSil
 2. elifcim tek olmadığıma inan sevindim :) hatta çok sevindim :))

  YanıtlaSil
 3. ahah bende gariplikten çok ne var.. bayağı da mimim birikti, kitap, anket defterimsi bir tane var bir de bu.. teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Tebessümle okudum yazdıklarını. :)

  Tünelde cam açmak hiç aklıma gelmezdi benim. :)

  YanıtlaSil
 5. Garip ablanin daha da garip kardisii:))24 Kasım 2010 06:59

  Aaa bu kadarcik mi??? bizde gariplikten bol ne var yahu, benim bile daha cok aklima geldi :))) operim ben garip ablosumu kocaman!!

  YanıtlaSil
 6. deli annecim senin tüm mimlerini okumak çok zevkli olacak eminim :))

  YanıtlaSil
 7. Hobivakti;
  birgün mutlaka dene sende :)))

  YanıtlaSil
 8. hahaaa :)) daha vardıda yazıyı destana çevirmek istemedim :))
  bu arada kardiş bak şimdi seninkileride ben merak ettim yazsana sende gülelim biraz :))

  YanıtlaSil
 9. Merhaba,

  Blogunuzu çok beğendim, bu mim de güzelmiş. Ben daha blog dünyasında yeni olduğum için şimdi bana herşey enteresan geliyor.

  Ben de kara kedi gördüm mü kimseye çaktırmadan saçımı çekerim

  Birini öpeceksem mutlaka 2 yanağında öperim, tek yanak asla

  Pilav yiyorsam son pirinç tanesine kadar bitirmek zorundayım

  Böcek görünce kaşınmaya başlarım

  Birisinin omzunda tüy varsa onu mutlaka almam gerek...Bunun için o kişiyle tanışmak zorunda kalsam bile...

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 10. neşeli haller hoşgeldin diyelim bizde o zaman :)
  Hemen bloğuna geliyorum bende seni tanımaya ;)

  YanıtlaSil
 11. Hoş gelirsin Oytunla Hayat, sefa verirsin..her zaman beklerim, yazılarımı ise iki toplantı arasında veya öğle tatilinde yazar, akşam çocuklar yattıktan sonra bloguma atarım. O yüzden bazı yazılarım tam istediğim gibi olmaz ama siz anlarsınız halimden....

  Sevgiler

  YanıtlaSil

Güzel yorumlarınız için teşekkürler :)