24 Ocak 2017

Bir Kadın Nasıl Büyür / Stephanie Evanovich

Hep çelınç hep çelınç, hadi araya bir kitap sıkıştırayım bari dedim.
Okuduğum 2016 nın  son kitabıydı bu...
Daha önce bu kitabı takip ettiğim bir blogda görmüştüm, ama şimdi kimde gördüğümü hatırlamıyorum :)

Kitap yurdundan kitap alırken bu kitabı oldukça indirimde görünce (4,75 gibi komik bir rakam) sepete atıverdim... Konusuna bile bakmadım... Elbet okurum dedim, gelir gelmez okuyacağımı hesap etmemiştim :)Kadın şişman, zayıflama hikayesi var, aşk da var üstelik... Hemen okumaya başladım...
Arka kapak tanıtımı kitabı oldukça albenili yapmış anlayacağınız :))

Kitabın konusunu azıcık anlatacak olursak;  Holy küçüklüğünden beri evin sevilmeyen, beğenilmeyen küçük kızıdır. Bruce ile evlenir ve ailesinden çok uzaklara taşınırlar...
Birkaç yılın ardından Bruce kanser olur ve onun ölümüyle iyice sarsılır Holy.  Kendini yemek yemeye verir ve zaten çok da zayıf olmadığını düşünürsek iyice kilo alır... Uçaklarda çift kişilik bilet alacak kadar...

Ölen kocası ile ilgili bazı işlerini halledip dönerken uçakta Logan  ile tesadüf bu ya yanyana otururlar. Logan gayet atletik vücutlu, bol kaslı kişisel spor eğitmenidir. Kilolu insanlardan nefret etmektedir demeyelim de itici, mide bulandırıcı bulmaktadır. Holy tavırlarıyla, hikayesiyle bir şekilde Logan'da mesleki ilgi uyandırır ve onu zayıflatmak için bir teklifte bulunur...

Sonrası malum; Holy zayıflar, aşk başlar vs vs...

Kitabın sonunu söylemedim merak etmeyin :)))

Aslında sabun köpüğü gibi bir kitap... Akıcı ama başı belli, sonu belli...
Bestseller 'lar hep böyle mi oluyor acaba diye düşünmedim de değil :)))
Hatta kitabı bitirdikten hemen sonra bunun kesin filmi çevrilmiştir dedim ama çevrilmemiş :))) Halbuki romantik komedi tarzında gayet çıtır çerez bir film konusu olabilirdi :) Başrolde de Melissa McCarthy olabilirdi mesela :)) Ama nasıl zayıflardı gerçekten hiç bilemiyorum :)))

Aslında kitaptan beklentim farklı yöndeydi. Kitabın ismine bakar mısınız? Bir kadın nasıl büyür? Evrim var evet ama değişimler sadece göbek ebatlarıyla ilgili olmasa gerek diye düşünürken kitabın orjinal ismini buldum; "big girl panties" ahahahaaaaaa :)))
Kitabın orjinal adı nerede bizimki nerede :)))

Zayıflama konusunda bana ilham olsun dediğim kitap, sağolsun beni eski beyaz dizi kitaplara götürdü :)))) Ne kitaplardı ama o beyaz diziler :) Sonrada pembe diziler :)))
Bak neden dramları sevdiğimi şimdi anladım :)
Çocukluk Kemalettin Tuğcu, ilk gençlik beyaz dizi, sonrası pembe dizi... Ehhh küçük Emrah da var... Al sana Şebo ahahahaaaaa :)))

Nerden nereye bağladım konuyu :)))

Neyse siz bakmayın bana....

Sonuç olarak okunmayacak bir kitap değil, gayet akıcı, yer yer güldüren, beyaz dizi kıvamında bir kitap... Çok şey beklemeden okursanız gideri var...
Filmini izlemeyi tercih ederdim diyeceğim ama malum çekilmemiş...
Neden çekmemişler ki sanki :/
16 yorum:

 1. Hakikaten konusu beyaz dizilere benziyor, gençken ben de bir ara okurdum, şimdi gülüyorum ya nasıl olmuş da okumuşum diye:))))çok teşekkürler tanıttığın için Sebuş'um.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heheee :) Bende okurdum :))
   Rahatlıyorduk demekki...

   Sil
 2. Ben de bu kitabu geçende bir yerde görmüştüm, ben de hatırlamıyorum:) Beyaz dizileri limdi okuyamıyorum ama okuduğum zamanları düşünmek içimi sıcacık yapıyor :)

  İsim uydurmada üzerimize yok doğrusu😜

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Durup durup düşünüyorum, kimde okumuştum diye hala... Takrar dönüp yorumunu okumak istiyorum çünkü, ama yok hafıza sıfırlanmış :))

   İsim uydurma konusunda farklı bir evrimdeyiz :))

   Sil
 3. Okurum kız seni mi kıracam...Güzelmiş...severim değişimleri...
  Değişimden sonra ki haddini bildirmeleri...
  Öpüyorum seni. (angaralı,bebe.)

  YanıtlaSil
 4. Bir kere aşık olmasınlar yaaa 😃 hep aynı senaryo baştan nefret eder sonra kör kütük aşık olurlar 😃 ama yine de güzelmişşş 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahaaa :)))
   Klişe ama erkekler de genelde böyle değil mi zaten :))

   Sil
 5. kitaptan uyarlanan bazı filmlerle ilgili "keşke kitap olarak kalsaydı" dediğim olmuştur ama belki bu hikaye film olsa güzel olabilirmiş... kitap okuyamayalı çok uzun zamanlar oldu maalesef :( bu sömestr ı fırsat bilip aldım bisürü kitap... bakalım.. :))

  sevgiler :)

  http://pinaryasampinarimmm.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen oluyor öyle dönemlerimiz, senelerce elime kitap almadığım zamanları bilirim... İnşallah tatil bir fırsat olur sana :)

   Teşekkürler güzel yorumun için :)

   Sil
 6. Yakında kesin çekerler filmini:)

  YanıtlaSil
 7. Konusunun ben de böyle bişey olacağını beklemiyordum başlığa bakınca.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl algıda değişiklik yapıyorlar değil mi :)

   Sil
 8. Pembe dizi kitapları hatırlayan biri daha çok sevindim :) Bende annemden aşırır okurdum :) Sabun Köpüğü ise almaya gerek yok o zaman :) Teşekkür ederim paylaşım için Bitmeyecek öyküyü okumanı Şiddetle tavsiye ederim Sonrası momo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Momo elimde beklemede...
   Bitmeyecek Öyküyü duymamıştım bakıyım hemen hatta :)
   Tavsiyelerin için teşekkürler mayıs yağmuru ♥

   Sil

Güzel yorumlarınız için teşekkürler :)