22 Kasım 2019

MİM / Hakkımda Bilmediğiniz 11 şey

Hakkımda bilmediğiniz bir şey kaldı mı bilmiyorum ama bu tarz mimleri yapmayı seviyorum ben. Seneler geçtikçe cevaplarım evriliyor, o anki ruh halimi yansıtıyor. Dönüp dönüp okumayı seviyorum bu sebeple...

Bu mimi de sağolsun Deryacım paslamış. Hemmen tabi ki diye başlıyorum yazmaya :)


1- Kendinde sevmediğin özellik?

Maymun iştahlılığım :))) Özellikle son zamanlarda arşa çıktı bu durum...
Ev yarım bıraktığım işlerle dolu...
Kendi kendime bir sürü bıdı bıdı yapıp; spora başlayacağım, diyete başlayacağım, bugün bunu halledeceğim deyip çoğunlukla yarım bırakıyorum... Hevesim kaçmıyor aslında da bahanelerim oluyor hep... Bu konuda iyice kıl olmaya başladım kendime... Feci hem de...2- En büyük takıntın nedir?

Hmmmmm takıntılı kadına sorulacak soru mu bu :))) Hangisini yazsam acaba?
Bu aralar takıntım dağınıklık... Yok ev toparlanmıyor anacım... Bizim evde poposuyla eşyaları oradan oraya atan canavarlar yaşıyor...3- Kimsenin bilmediği bir sırrın var mı?

Aslında geceleri ben vampir oluyorum hahahahaaaa :)))4- Hayatta en büyük başarın nedir?

Rahmetlik babamı anacağım bak yine... Hemen hemen yeni doğum yapmışım, evde oturuyoruz hep birlikte. Altın top misali de Oytun ortada seyirlik :) Babacığım gayet ciddi bir tavırla Şebnem biliyor musun bu hayatta en güzel yaptığın şey dedi Oytun'u göstererek... O an çok şaşalamıştım şimdi bana iyi bir şey mi dedi, kötü bir şey mi diye :)) Şimdi şimdi anca anlıyorum aslında ne demek istediğini ;)5- Seni en mutlu eden şey ya da şeyler?

Bazen açan bir güneş, bazen kahveye eşlik eden bir çikolata, bazen baykuşlu küçük bir broş, bazen sıcacık anne çorbası, bazen küçük bir sarılma, bazen telefondaki dostun sesi, bazen çayın mis gibi kokusu, bazen yüze düşen bir damla yağmur, bazen her zaman oturduğun koltuğa konan bir minder... Mutluluk şarta bağlı değil, ruha bağlı bence...6- Sevdiğin ünlü kim?

Bak ilk aklıma gelen Adile Naşit... Mutluluktan sonra bu soru gelince ilk aklıma gelen onun gülümseyen suratı oldu :)7- Şansa inanır mısın? Şans getirdiğine inandığın bir eşyan var mı?

Şansına inandığım bir eşyam yok şu aralar ama şansa inananlardanım... Araba park edecek yer bulma konusunda mesela çok şanslı olduğumu düşünürüm ;)8- Hayalindeki meslek ve nedeni?

Bu hayalimi sağır sultan duydu sanırım... Butik bir otel işletmecisi olmak isterdim.. Yada butik bir cafe... Sebebi basit, seviyorum insanlarla iç içe olmayı....9- Kafan bozukken yaptığın şeyler nelerdir?

Sinirliysem temizlik yaparım, üzgünsem dram izler ağlarım ya da ne biliyim en fazla dağa taşa vururum kendimi...10- En sevdiğin film ya da dizi?

Süper baba, Perihan Abla, Şehnaz Tango, Şaşıfelek Çıkmazı, 7 Numara ne güzel dizilerdi.... Hala izleyebilme potansiyeline sahibim...


11- Kendine hangi sorunun sorulmasını istersin ve cevabı ne?

Şebocum yıllara meydan okuyan güzelliğini neye borçlusun hahahahaaa :)) Ah bak bunu yazarken çok eğlendim :))Bu mimi kime pasladığıma gelince sanırım çoğunluk yaptı. Ama bu yazıyı okuyup hâlâ yapmayan varsa mimliyorum efenim... Mesela seni ;)

14 yorum:

 1. Hakikaten takıntımız çok hangisini sayalım?
  Samimim mim için teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Takıntılarımızdan yeni takıntılar çıkar vallahi ;)

   Sil
 2. Seni yakından tanımak güzel :)
  7 numarayı çok severdim ben de.

  YanıtlayınSil
 3. Bu iş bitirememe durumu bende de var bu aralar. Hayata karşı motivasyonum biraz düştü sanırım. Babacığının sözüne bayıldım. Düşündüm, benim için de bu hayattaki en büyük başarım oğlum Mert. Babana rahmet olsun. Mutluluk aslında öyle karışık, zor ulaşılan bir duygu değil. Biraz farkındalık istiyor sadece. Hayalindeki meslekler benim de hayalim, çok özendim bu cevaba :)).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ruh hali, enerji ile doğrudan ilintili... Geçecek diyorum hep ama geçmiyor bür türlü :/

   Aynı meslek hayalinde olmak ne güzelmiş :) Komşuluk yapalım biz seninle en iyisi :) Ahh ahhh bak yeniden hayal kurdum şimdi 2 dk da ;)

   Sil
 4. Keyifli cevaplar eşliğinde harika bir mim yazısı okudum, ah park yeri bizde bulunca şanslı hissediyoruz bak aklıma gelmemişti :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En büyük şanslardan bence:) Çoğunlukla totem yapıyorum vallahi :))

   Sil
 5. Mutluluk tarifini okurken "ne tatlı cevaplar" diye düşünüyordum, için sıcacık olmuştu çünkü. Ardından gelen Adile Naşit'le noktayı koydun. Yüzüne bakınca insanı mutlu eden, gülümseten az sayıdaki insandan biriydi Adile Teyzemiz. Keşke onun gibi insanlar daha çok olsa...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Keşke Sibelcim... Hep böyle insanlar sarmalasın etrafımızı ♥

   Sil
 6. Çok keyifli bir yazı olmuş ben de Adile Naşit'i ve eski dizileri çok severim. Çok teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 7. blogger arkadaşlarımı tanıma fırsatı veren böyle mimleri okumayı seviyorum aynı konulara takıntılıyız galiba

  YanıtlayınSil

Güzel yorumlarınız için teşekkürler :)